Get a month of TabletWise Pro for free! Click here to redeem 
 

Genel Bakış

İnfliksimab / Infliximab in Turkishürününün kullanımına, yan etkilerine, ürünle ilgili yorumlara, sorulara, etkileşimlere ve önlemlere ilişkin detaylı bilgiler aşağıdaki gibidir:

kullanımlar

İnfliksimab / Infliximab in Turkish, aşağıdaki hastalıkların, durumların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde & iyileştirilmesinde kullanılır:
Daha fazla bilgi: Kullanımlar

Yan etkiler

Aşağıdakiler, İnfliksimab / Infliximab in Turkish ihtiva eden ilaçlardan meydana gelebilecek olası yan etkileri bir listesidir. Bu, geniş kapsamlı bir liste değildir. Bu yan etkilerin görülmesi muhtemeldir, ancak her zaman ortaya çıkmaz. Yan etkilerin bazıları nadiren görülse de çok ciddi olabilir. Aşağıdaki yan etkilerden, özellikle de beklemenize rağmen geçmeyen herhangi birini gözlemlerseniz mutlaka doktorunuza danışın.
Eğer, aşağıda listelenenlerin dışında bir yan etki fark ederseniz, tıbbi yardım için doktorunuza danışın. Ayrıca yan etkileri, yakınınızdaki sağlık bakanlığı yetkilisine bildirebilirsiniz.

Önlemler

Bu ilacı kullanmadan önce, doktorunuzu, güncel olarak kullandığınız ilaçlar, reçetesiz kullandığınız ilaçlar (örneğin, vitaminler, bitkisel takviyeler, vs.), alerjiler, geçmişte var olan hastalıklarınız ve güncel sağlık durumunuz (örneğin, hamilelik, yaklaşan bir ameliyat, vs.) hakkında bilgilendiriniz. Bazı sağlık koşulları sizi, ilacın yan etkilerine karşı daha duyarlı hale getirebilir. Doktorunuz tarafından yönlendirildiğiniz adımları atın ya da ürünün üzerinde yazılanları dikkate alın. Dozaj, sizin durumunuza bağlıdır. Durumunuz devam ederse ya da kötüleşirse, doktorunuza haber verin. Danışılacak önemli konular aşağıda listelenmiştir.
 • Araç veya makine çalıştırmayın
 • Hamile, planlama olmaya gebe veya emzirme
 • ateş, öksürük, grip benzeri belirtiler, kırmızı veya sıcak deri, yaraların ve diş sorunları Tıp koşulları, hasta, alerjik reaksiyon hissetmek
 • emin olun Çocuğunuzun infliksimab çekmeden önce tüm aşıları almıştır
 • kalp, karaciğer, akciğer ya da sinir sistemi sorunlarının, bağışıklık sistemi bozukluğu olan, ya da düşük kan sayımı muzdarip

Başak bir ilaç kullanıyorsanız ya da aynı zamanda reçetesiz bir ilaç kullanıyorsanız, İnfliksimab / Infliximab in Turkish ilacının etkileri değişebilir. Bu durum yan etki riskini arttırabilir ya da ilacın doğru şekilde çalışmamasına neden olabilir. Doktorunuza, kullandığınız tüm ilaçları, vitaminleri ve bitkisel takviyeleri anlatın, böylece doktorunuz ilaç etkileşimlerini engelleyebilir. İnfliksimab / Infliximab in Turkish, aşağıdaki ilaçlar ya da ürünlerle etkileşim gösterebilir:
 • Abacavir
 • Aldesleukin
 • Basiliximab
 • Bleomycin
 • Cabazitaxel
 • Clozapine
 • Hydrocortisone
 • Methylprednisolone

İnfliksimab / Infliximab in Turkish ilacına karşı aşırı duyarlılık bir kontrendikasyondur. Buna ek olarak, eğer aşağıdaki durumlardan birine sahipseniz İnfliksimab / Infliximab in Turkish kullanmayın:
 • Anormal cilt açılış
 • Ağır içici
 • Ciddi kalp, akciğer veya nörolojik hastalık
 • Geçmişte infliksimab aldınız
 • Kanser
 • Son zamanlarda kanser için aşı veya BCG instilasyon vardı
 • Tüberküloz veya mantar enfeksiyonu
 • enfeksiyon

Sıkça Sorulan Sorular

 • Bu ürünü kullanırken ağır makineleri sürmek veya kullanmak güvenli midir?
  Eğer,İnfliksimab / Infliximab in Turkishkullanırken uyuşukluk, baş dönmesi, hipotansiyon (tansiyon düşüklüğü) ya da baş ağrısı gibi yan etkiler yaşıyorsanız, araba sürmeniz ve/veya iş makinesi kullanmanız güvenli olmayabilir. Eğer kullanılan ilaç sizde uyuşukluk, baş dönmesi meydana getiriyor ya da kan basıncınızı düşürüyorsa, araç kullanmamalısınız. Ayrıca, alkol uyuşukluk gibi yan etkileri yoğunlaştırdığı için, eczacılar hastalara ilaçla birlikte alkol almamalarını tavsiye ederler. Lütfenİnfliksimab / Infliximab in Turkishkullanırken bu etkileri vücudunuzda gözlemleyiniz. Vücudunuza ve sağlık durumunuza özel tavsiyeler için daima doktorunuza danışın.
 • Bu ilaç ya da ürünün, bağımlılık yapıcı ya da alışkanlık oluşturucu özelliği var mıdır?
  Birçok ilaç, bağımlılık yapıcı ya da kötüye kullanıma açık bir şekilde piyasaya sürülmemektedir. Genellikle bakanlıklar, ilaçları, denetime tabi bağımlılık yapıcı olanlar ve olmayanlar şeklinde kategorize eder. Örneğin, Hindistan'da bu sınıflandırma H ve X, ABD'de ise II ve V şeklindedir. Lütfen, ilacın bu tür özel bir sınıflandırmaya ait olup olmadığından emin olmak için kutusunu kontrol edin. Son olarak, bir doktor tavsiyesi olmadan, kendi kendinize tedavi olmaya çalışmayın ve vücudunuzun bağımlılığını arttırmayın.
 • Bu ürünü hemen kullanmayı bırakabilir miyim yoksa yavaş yavaş kullanımdan kurtulmuş muyum?
  Bazı ilaçlar azaltılarak bırakılmalıdır ya da yoksunluk etkisi yaşanmaması için kullanımı birden kesilmemelidir. Vücudunuza, sağlık durumunuza özel tavsiyeler ve kullanabileceğiniz diğer ilaçlar için doktorunuza danışın.

İnfliksimab / Infliximab in Turkishhakkındaki diğer önemli bilgiler

Doz almayı unutmak

Eğer bir doz ilaç almayı unuttuysanız, fark eder etmez kullanın. Eğer sonraki doz zamanınıza çok yakınsa, almayı unuttuğunuz dozu bırakın ve doz takviminize bağlı kalın. Unuttuğunuz dozu tedavi etmek için ekstra doz almayın. Eğer dozlarınızı düzenli olarak unutuyorsanız, bir alarm kurun ya da bir aile bireyinizden size hatırlatmasını isteyin. Lütfen, doz takviminizde değişiklik yapmak ya da yakın zaman da çok sayıda doz unuttuysanız, almayı unuttuğunuz dozları telafi için doktorunuza danışın.

İnfliksimab / Infliximab in Turkishdoz aşımı

 • Reçetedeki dozdan fazla kullanmayın. İlacı daha fazla tüketmek semptomlarını iyileştirmez; aksine, zehirlenmeye ya da ciddi yan etkilere neden olabilir. Sizin ya da bir yakınınızın aşırı dozda İnfliksimab / Infliximab in Turkish kullandığından şüpheleniyorsanız, lütfen en yakın hastanenin acil servisinizi ziyaret edin. Doktorlara yardım etmek için, ilaç kutusu, şişesi ya da etiketi gibi gerekli bilgileri beraberinizde götürün.
 • Aynı duruma sahip olduklarını bilseniz ya da benzer durumlar varmış gibi görünse bile, ilaçlarınızı bir başkasına vermeyin. Bu durum aşırı doza sebep olabilir.
 • Daha fazla bilgi için, eczacınıza danışın ya da prospektüsü kontrol edin.

İnfliksimab / Infliximab in Turkishsaklanması

 • İlaçları oda sıcaklığında saklayın, sıcaktan ve ışıktan uzak tutun. Prospektüste yazmadıkça ilaçları dondurmayın. İlaçları çocukların ve evcil hayvanların erişemeyeceği bir yerde saklayın.
 • Prospektüste böyle yapmanız söylenmedikçe ilaçları tuvalete ya da lavaboya dökmeyin. Bu şekilde atılan ilaçlar doğayı kirletebilir. İnfliksimab / Infliximab in Turkish ilacını nasıl güvenle yok edeceğiniz konusunda lütfen doktorunuza ya da eczacınıza danışın.

Süresi dolmuşİnfliksimab / Infliximab in Turkish

 • Tek bir doz son kullanma tarihi geçmiş İnfliksimab / Infliximab in Turkish kullanmak, muhtemelen istenmeyen bir duruma neden olacaktır. Uygun bir tavsiye için ya da kendinizi iyi hissetmiyorsanız, aile hekiminize ya da eczacınıza danışın. Son kullanma tarihi geçmiş ilaçlar, reçetenizdeki durumların tedavisinde verimli olmaz. Güvende kalabilmek için, son kullanma tarihi geçmiş ilaçlar kullanmamak çok önemlidir. Eğer, kalp rahatsızlığı, nöbetler ve yaşamı tehdit eden alerjiler gibi sürekli ilaç kullanmanızı gerektiren kronik bir hastalığınız varsa, süresi dolmuş ilaçların yerine hemen yenisini alabilmeniz için aile hekiminizle temasta kalmak çok daha önemlidir.

Dozaj Bilgisi

Lütfen doktorunuza ya da eczacınız danışın ya da prospektüsü okuyun.

Bu sayfayı Cite

APA Style Citation

 • İnfliksimab / Infliximab in Turkish- Kullanımlar, Yan Etkiler, Yorumlar, Önlemler - ilaçlar.net. (n.d.). Retrieved June 10, 2020, from https://www.ilaçlar.net/medicine-tr/infliximab

MLA Style Citation

 • "İnfliksimab / Infliximab in Turkish - Kullanımlar, Yan Etkiler, Yorumlar, Önlemler - ilaçlar.net" Tabletwise.com. N.p., n.d. Web. 10 Jun. 2020.

Chicago Style Citation

 • "İnfliksimab / Infliximab in Turkish - Kullanımlar, Yan Etkiler, Yorumlar, Önlemler - ilaçlar.net" Tabletwise. Accessed June 10, 2020. https://www.ilaçlar.net/medicine-tr/infliximab.

Son güncelleme tarihi

Bu sayfa son 3/19/2018 tarihinde güncellenmiştir.
This page provides information for İnfliksimab / Infliximab in Turkish in Turkish.

Sign Up